Trening personalny w domu

Wstydzisz się przyjść na siłownię lub po prostu nie masz czasu na dojazdy i przygotowanie się do fitness clubu, a chcesz zadbać o swoją sylwetkę? Trening personalny w domu to idealna alternatywa dla osób, które z jakiegoś względu nie mogą ćwiczyć na siłowni. Może się nam wydawać, że dom nie jest odpowiednim miejscem na trening. Nic bardziej mylnego, trening w domu może być równie skuteczny i efektywny jak na siłowni.

Jeśli mieszkasz na terenie Warszawy możemy umówić się na trening personalny w Twoim domu. Jeśli warunki w Twoim mieszkaniu lub domu pozwalają na przeprowadzenie treningu personalnego, takie ćwiczenia będą bardzo efektywne i przyjemne. Wszystko zależy od doboru ćwiczeń, tego czy masz dodatkowy sprzęt do ćwiczeń oraz pozytywne nastawienie.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że 50 min treningu z przebieraniem i dojazdami zabiera czasem nawet 2 godziny, dlatego też przeprowadzam treningi personalne w mieszkaniach moich podopiecznych.

Treningi personalne w domu

Trening w domu z trenerem – zalety:

Zastanawiasz się jakie korzyści da Tobie trening w domu? Poznaj te najważniejsze, które szybko przekonają Cię do tej formy ćwiczeń.

  • Bardzo duża oszczędność czasu – pomimo tego, że w Warszawie siłownie są na każdym rogu, to samo spakowanie torby, ubranie się i wyjście z domu zajmuje nam sporo czasu. Do tego należy doliczyć czas dojazdu, znalezienie miejsca parkingowego oraz powtórzenie całego rytuału w drodze powrotnej.
  • Bez stresu – bez wątpienia treningi w domowym zaciszu pozwalają utrzymać nam poczucie dyskrecji, a także gwarantują odpowiedni komfort. Jest to bardzo ważne dla osób, które nie do końca dobrze czują się we własnym ciele i mają opory przed pokazaniem się w stroju treningowym w klubie fitness.
  • Motywacja – prawdopodobnie każdemu jest ciężko zmotywować się do regularnych ćwiczeń, nawet w siłowni, a co dopiero w domu. Gdy na głowie mamy całą masę obowiązków, o których wszystko wokoło nam przypomina. Opieka nad dziećmi, przygotowanie posiłków, domowe porządki, nadrobienie zaległości w pracy. Niewątpliwie to wszystko odciąga naszą uwagę od ćwiczeń fizycznych i bardzo negatywnie wpływa na regularność treningu, a w dalszej kolejności rzutuje na nasze efekty. Regularne ćwiczenia w domu szybko podniosą poziom naszej motywacji.
  • Poprawa wydolności i stanu naszej sylwetki bez wychodzenia z domu – to chyba najważniejszy aspekt trenowania w domu. Nie musimy wchodzić z naszego mieszkania, żeby poprawić naszą sylwetkę. Nie dotyczą nas warunki pogodowe, korki czy popsuta winda, wszystkie te obowiązki i utrudnienia spadają na naszego trenera personalnego. My nie musimy się niczym martwić, odpada nam argument “dzisiaj bardzo nie chce mi się wychodzić z domu”. Istotnie iść na siłownie nie musisz, to siłownia przychodzi do Ciebie!

Czy da się efektywnie ćwiczyć w domu?

Trening personalny w domu, a dokładnie jego kształt jest w dużej mierze uzależniony od naszych warunków mieszkaniowych. Nie mniej jednak, bardzo dużo ćwiczeń jesteśmy w stanie wykonać w domowym zaciszu. Oczywiście w bloku na Mokotowie czy w domu na Sadybie nie będziemy dźwigać ciężarów lub wykonywać podrzutów, chyba że dysponujesz domową siłownią lub własnym sprzętem.

Ćwiczenia w domu, zawierają bardzo dużo elementów treningu funkcjonalnego, dlatego też jesteśmy w stanie trenować wszystkie mięśnie naszego ciała. Taka aktywność może równie efektywnie spalać tkankę tłuszczową i kształtować sylwetkę jak trening w profesjonalnej siłowni sieci CityFit.

Tego typu rozwiązanie jest, świetne np. dla kobiet, które opiekują się małymi dziećmi. W ich przypadku każde 10 min czasu przeznaczone treningowi jest bardzo ważne. Ćwiczenia z trenerem personalnym w domu, są zdecydowanie bardziej efektywne niż oglądanie fitness na komputerze czy telewizorze. Do tego jak wiadomo w domu jest najciężej zmotywować się do regularnej pracy nad swoją sylwetką, dużo ciężej niż gdy już przyjedziemy do siłowni i przebierzemy się w strój treningowy, dlatego w przypadku ćwiczeń domowych pomoc trenera personalnego jest nieoceniona.

Jak przebiega trening w domu z trenerem personalnym?

Trening w domu jest świetną alternatywa dla treningów na siłowni. Tak naprawdę dom jest równie dobrym miejscem do przeprowadzenie skutecznego treningu personalnego co klub fitness. Ogromna zaletą tego typu rozwiązania jest oszczędność czasu oraz wygoda a także szerokie spektrum ćwiczeń jakie można wykonać w zaciszu domowym.

Głównymi a zarazem skutecznymi ćwiczeniami wykonywanymi w domu pod moim okiem są ćwiczenia z masą własnego ciała zarówno te siłowe jak i interwałowe. Jako trener personalny często w pracy z podopiecznymi stosuje jednocześnie właśnie te dwie formy treningu. Połączenie treningów siłowych jak interwałowych daje dobre rezultaty, jeśli chodzi o kształtowanie sylwetki, wytrzymałości, oraz kondycji ogólnej organizmu.

W tym celu wykorzystuje wybrane elementy treningu siłowego, sztuk walki, klasyczne interwały czy chociażby protokół tabaty. Nie zapominam również o mobilizacji stawów i rozciąganie zbytnio napiętych mięśni gwarantując tym samym ulgę twojemu kręgosłupowi i stawom. Skutkiem ubocznym tak przeprowadzanych zajęć jest również spalanie niechcianej tkanki tłuszczowej i modelowanie ciała. Zacisze domowe jest miejscem w którym jako trener personalny mogę skupić się w 100 procentach na Tobie dzięki czemu szybciej nauczysz się poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń jak i wyeliminujesz powstałe błędy.

Przykładowe ćwiczenia:

  • Przysiady z gumą oporową – nogami przytrzymujemy gumę, którą zakładamy na barki. Trening tym przyrządem ma to do siebie, że opór rośnie wraz końcem fazy ekscentrycznej, czyli wraz z momentem gdzie na wolnym ciężarze powinno nam być łatwiej. Jest to świetny bodziec dla naszych mięśni.
  • Monster Walk – ćwiczenie izometryczne z mini bandem, które bardzo mocno angażuje do pracy nasze pośladki. Szczególnie w długości odpowiadającej za zrootowanie kolana na zewnątrz Swing z kettlebell – ćwiczenia z odważnikami kulowymi świetnie sprawdzają się w domu. Ponieważ bardzo łatwo można je przetransportować a trening z nimi wbrew pozorom nie zajmuje dużo miejsca.
  • Spięcia brzucha z taśmami TRX. – Bez wątpienia taśmy podwieszane to bardzo dobra opcja do treningu domowego. Wydaje się, że jeśli dysponujemy miejscem na zamocowanie tego sprzętu, trening może być równie efektywny jak w siłowni.
  • Wiosłowanie TRX – ćwiczenie, podczas którego jesteśmy w stanie doprowadzić do załamania mięśniowego bez wykorzystywania sztang i wyciągów.

Podczas pracy w mieszkaniu moich podopiecznych, wbrew pozorom możemy wykonać całą masę ćwiczeń. Nawet tych ukierunkowanych na ujędrnienie sylwetki i rozwój masy mięśniowej. Nasze postępy w dużej mierze uwarunkowane są objętością treningową oraz ilością efektywnych serii.

Oczywiście w mieszkaniu gdzie nie dysponujemy dużą ilością obciążenia powinniśmy zmienić profil treningu i bazować na większej ilości powtórzeń. Po to by zbliżyć się do załamania mięśniowego. Podczas indywidualnych treningów domowych bardzo lubię (o ile jest taka możliwość) wykorzystywać taśmy podwieszane TRX oraz gumy oporowe. Dzięki nim jesteśmy w stanie trenować bardzo efektywnie pomimo ograniczonych możliwości sprzętowych.

Domowe treningi personalne na terenie Warszawy?

W Twoim domu! Oczywiście jeśli mieszkasz na Sadybie, Mokotowie, Wilanowie lub Ursynowie i dojazd z mojej strony do Twojego mieszkania jest czasowo opłacalny. Jeśli jednak mieszkasz w innej części Warszawy lub wolisz ćwiczyć w siłowni serdecznie zapraszam do klubu Cityfit Rondo ONZ oraz Zdroit Mangalia i Bobrowiecka. Prawdopodobnie ćwiczenie w klubie fitness sprawi Ci więcej frajdy i nie okaże się takie czasochłonne i przerażające jak myślisz? Zapraszam także do sprawdzenia oferty treningów personalnych online.

Jak znaleźć trenera personalnego w Warszawie?

Polecam Ci wpisać w Google frazę “treningi personalne w domu Warszawa” i skontaktować się z osobą, która najbardziej wzbudza Twoje zaufanie.

O tym jak znaleźć trenera personalnego dla siebie pisałem wielokrotnie na moim bogu. Pamiętaj, że trener powinien mieć odpowiednie doświadczenie, kwalifikacje oraz referencje.

Trener na portalach ogłoszeniowych? Nie polecam szukać na serwisach typu Gumtree lub OLX – bardzo ciężko jest tam znaleźć odpowiednią osobę. Pozostaje też opcja porozmawiania z trenerem na siłowni o możliwości ćwiczeń domowych. Oczywiście musimy się liczyć, że treningi personalne przeprowadzane w domu są zdecydowanie droższe od tych w klubie fitness. Dojazdy zajmują znacznie więcej czasu naszego instruktora oraz wymagają od niego zdecydowanie więcej zachodu.

trener personalny warszawa amadeusz majcher

Witaj, nazywam się Amadeusz Majcher. Jestem certyfikowanym trenerem personalnym oraz dietetykiem. Potrzebujesz pomocy w treningu, chcesz schudnąć, poprawić swoją sylwetkę lub zwiększyć masę mięśniowa?

Zadzwoń do mnie lub wyślij wiadomość email.

Zobacz pozostałe rodzaje treningów

Kontakt z trenerem personalnym

Amadeusz Majcher

amadeusz majcher trener personalny