Trening personalny na siłowni

trening na siłowni - zdjęcie poglądowe klubu fitness

Czy trening na siłowni jest dla ciebie?

 
C
zy trening na siłowni jest dla Ciebie? Jeśli cenisz sobie optymalizację czasu oraz motywująca atmosferę musisz spróbować ćwiczeń w siłowni! Kluby fitness już dawno wyszły z piwnic i przestały się kojarzyć z hermetycznym środowiskiem koksiarzy. Teraz ćwiczenie z trenerem personalnym uchodzi za usługę premium. Niewątpliwie posiadanie karnetu na siłownie uważane jest w wielu środowiskach jako wyraz zdrowego stylu życia, higieny i konsekwencji w realizacji swoich celów. Osoby uczęszczające na treningi w siłowni uchodzą za bardziej atrakcyjne i pewne siebie. Posiadanie karnetu stało się niejako w dobrym guście i wiele osób bardzo szanuje osoby z pasja do treningu. Dlatego też odeszła do lamusa kojarzenia treningów na siłowni z koksami w piwnicach.
 

Spis treści:

 

Opis:

 
Istotnie nie da się jednoznacznie określić czym charakteryzuje się trening na siłowni. Ponieważ podczas samych treningów personalnych możemy wykonywać przeróżne formy aktywności. Począwszy od treningów oporowych gdzie używamy wolnych ciężarów czy maszyn izolowanych po treningi funkcjonalne czy wydolnościowe. Dlatego też charakterystyka treningu na siłowni powinna się opierać na określeniu miejsca gdzie dana aktywność jest wykonywana. Miejscami gdzie możemy wykonać tego rodzaju trening personalny są w przypadku Warszawy kluby fitness praktycznie na każdej z dzielnic. Począwszy od malutkich osiedlowych siłowni, skończywszy na całodobowych klubach CityFit mieszczących się w galeriach handlowych.
 

 

Trening na siłowni – zalety

Przykład treningu cardio

Treningi personalne w siłowni mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim do najważniejszych z nich możemy zaliczyć te związane z wygodą i optymalizacja czasu. Godne uwagi są również te zalety, które mają odniesienie wyłącznie do zwiększenia możliwości treningowych. Warszawa charakteryzuje się całkiem innym tempem życia niż pozostałe miasta polski.

Z pewnością życie w ciągłym pędzie i olbrzymia ilość korków prowadzi do tego, że siłownie  powstają na każdym rogu. Właśnie po to by dostęp do nich był bardzo wygodny. Ponadto charakterystyczne dla Warszawy są sieciówki np. CityFit. Jeszcze bardziej ułatwia to trenowanie ponieważ posiadając jedna kartę mozemy ćwiczyć w rożnych obiektach sieci. W rezultacie czego wszędzie gdzie ćwiczymy standard będzie na najwyższym poziomie. Nie ważne czy jesteśmy w centrum Warszawy czy na Mokotowie, zawsze możemy odbyć trening w tak samo dobrych warunkach. Do najważniejszych zalet treningu na siłowni zaliczamy:
 

 • Skrócenie czasu ćwiczeń, ponieważ sala jest od razu przygotowana i nie trzeba poświęcać czasu na wymyślne organizowanie miejsca
 • Przede wszystkim dostęp do wysokiej jakości sprzętu
 • Możliwość ćwiczenia z dużymi ciężarami, której nie mamy ćwicząc w domu lub w plenerze
 • Niewątpliwie motywująca atmosfera, której nie znajdziemy w domowym zapisy
 • Liczne maszyny izolowane i wyciągi ćwicząc na których możemy skupić sie na czuciu mięśniowym i nabijaniu objętości
 • Duża przestrzeń do treningu co pozwala nam wykonać rożne wariacje ćwiczeń
 • Trener personalny ma więcej możliwości urozmaicenia treningu poprzez ilość dostępnego sprzętu
 • Duża ilość przyrządów do ćwiczeń pozwala nam robić superserie bez konieczności zmieniania obciążenia co potrafi skrócić czas treningu nawet o połowę

 

Aktywności wykonywane podczas treningu na siłowni

cwiczenie wykonywane na silowni pod okiem trenera

 
W czasie zajęć z trenerem personalnym które odbywają się w siłowni możemy wykonywać przeróżne rodzaje aktywności i ćwiczeń
, dlatego też ograniczę się do wyróżnienia głównych rodzajów form treningu bez dokładnego opisywania każdego rodzaju aktywności. Nasz trening personalny może opierać się na jednym rodzaju ćwiczeń lub łączeniu wielu form w celu optymalizacji efektów i przełamania rutyny. Do najbardziej znanych form treningowych należy zaliczyć:

 • Trening z wolnymi ciężarami (wyciskanie na ławce płaskiej, uginanie ramion z hantlami)
 • Ćwiczenia na maszynach izolowanych typu hummer i wyciągach(hummer chest press, cable pull down)
 • Trening z workami bułgarskimi
 • Ćwiczenia funkcjonalne(burpees, martwy ciąg)
 • Ćwiczenia kalisteniczne

 

Gdzie w Warszawie można trenować na siłowni.

 
Wszędzie. Obecnie na każdym rogu wyrastają kluby fitness, bardzo prawdopodobnie że w odległości 500 m od naszego miejsca zamieszkania znajdziemy minimum jedną siłownie. Oczywiście komfort ćwiczenia w zależności od lokalizacji i sieci jest różny. Bezwątpienia będąc trenerem personalnym i mającym porównanie wybieram warszawskie CityFity lub Zdrofit a dokładnie klub przy ulicy Powsińskiej w Sadyba Best Mall na Mokotowie oraz Cityfit Rondo ONZ w centrum.

 

Ćwiczenia na siłowni z trenerem personalnym w Warszawie

Trener Amadeusz poprawia Antka Królikowskiego w trakcie nagrania telewizyjnego

 
Osobom, które chcą mieć najlepsze efekty w możliwie najkrótszym czasie oraz nauczyć się ćwiczyć, serdecznie polecam zajęcia z trenerem personalnym. W warszawskich klubach fitness znajdziemy trenerów personalnych, którzy będą w stanie nam pomóc, jednakże biorąc pod uwagę ilość osób prowadzących zajęcia personalne, polecam zapoznać się z napisanym przeze mnie artykułem, w którym tłumaczę jak wybrać trenera personalnego, który będzie dla nas najlepszy. Jeśli poświęćmy chwile czasu na znalezienie odpowiedniego dla nas trenera to wspólne zajęcia personalne będą przyjemne i efektywne.

 

Sprawdź też jak wybrać siłownie dla siebie.

 

Zobacz także pozostałe rodzaje treningów

Dodaj komentarz