Ile kosztuje trener personalny w Warszawie?

stretching w celu poprawy mobilności bioder

Zastanawiasz się ile kosztuje trening personalny w Warszawie oraz jaki jest miesięczny koszt współpracy z trenerem? Ile wynosi cena za godzinę zajęć i co na nią wpływa? Należy podkreślić, że współpraca z trenerem personalnym może przybierać różne formy, co również będzie miało bardzo znaczący wpływ na cenę. W dzisiejszym artykule omówię, możliwości współpracy oraz co ma wpływ na ich cenę. Po jego przeczytaniu będziecie w stanie ocenić na jaką formę ewentualnej współpracy z trenerem możecie się zdecydować.

Z tego artykułu dowiesz się:
[toc]

Kim jest trener personalny?

Jeszcze kilkanaście lat temu zawód trenera personalnego był postrzegany jako coś niepotrzebnego i drogiego. Z usług trenera korzystały najczęściej osoby zamożne, a także profesjonalni sportowcy. Na przestrzeni ostatnich lat w tej materii się zmieniło. Intensywna promocja zdrowego trybu życia wyraźnie przełożyła się na zainteresowanie ofertą klubów fitness i siłowni. Obecnie w każdym mieście funkcjonują siłownie, które zatrudniają trenerów i instruktorów.

ćwiczenia interwałowe z linami
Trener pomoże Tobie zrealizować założony cel

Wykonując ćwiczenia i realizując plany treningowe bardzo ważna jest technika, dobór ćwiczeń i ich intensywność. Tak naprawdę każdy trening jest inny, a to znaczy, że wykonując różną formę ćwiczeń uzyskujemy różne efekty. Dobry trener personalny powinien posiadać certyfikaty i mieć ukończone kursy, a także cechować się odpowiednim podejściem. W treningu bardzo ważne jest nastawienie, zaprezentowanie każdego ćwiczenia i sposobu jego wykonania. Wszystko po to, aby ćwiczyć efektywnie i bezpiecznie. Trener personalny to osoba, której powierzamy nasz trening i pomysł na jego wykonanie. W zamian otrzymujemy plan treningowy, adekwatny do naszego stanu zdrowia i spodziewanych efektów oraz co najważniejsze, kompleksową opiekę.

Czym jest trening personalny?

Treningi personalne – najbardziej kompleksowy sposób współpracy, ponieważ daje nam gwarancje najlepszych efektów. Trener pod czas naszych spotkań cały czas czuwa nad bezpieczeństwem treningu oraz jego efektywnością. Ponadto motywuje nas do dawania z siebie wszystkiego. Ponadto dzięki treningom personalnym nasza aktywność fizyczna nabiera regularności co jest kluczem do osiągnięcia wymożonej sylwetki.

Należy dodać, że jeśli dobrze dogadujemy się z trenerem i czujemy się przy nim bezpiecznie, treningi staną się przyjemnością. Czas na siłowni będzie leciał szybciej, dzięki czemu wysiłek fizyczny stanie się nieodzownym elementem naszego życia. Treningi personalne to rodzaj współpracy w najpełniejszym stopniu, która też gwarantuje najlepsze i najszybsze efekty. Niestety też wiąże się ona z wysokimi kosztami, dlatego nie wszyscy mogą sobie pozwolić na spotkania z trenerem 3-4 razy w tygodniu.

Czym są treningi personalne online?

Usługa przewidziana dla osób bardziej zaawansowanych, które są w stanie same zmotywować się do treningu. Posiadają wystarczającą wiedzę w zakresie wzorców ruchowych, dzięki czemu ich treningi są wystarczająco efektywne. Trener w takim przypadku przesyła wskazówki dietetyczne oraz programuje blok treningowy na podstawie sprawozdań i zdjęć. Następnie podopieczny przedstawia uzupełnioną tabelę treningową, na podstawię której trener może ocenić postępy i zaprogramować kolejne bloki treningowe. Osoby podejmujące się takiej współpracy również, bardzo chwalą sobie efekty.

trening personalny online

Z tego rodzaju prowadzenia korzysta wielu trenerów personalnych oraz zawodników. Profesjonaliści najlepiej zdają sobie sprawę z tego jak ważna w sporcie jest opieka trenerska. Rodzaj współpracy dla osób bardziej zaawansowanych, w takim przypadku w celu wyłapania braków technicznych i zoptymalizowania wzorców ruchowych, kontroli techniki poleca się treningi personalne raz w na miesiąc/dwa. 

Pozwala nam ona współpracować z osobami z którymi chcemy pomimo odległości. Oczywiście najbardziej odpowiednią, a zarazem najczęściej wybieraną opcją współpracy z trenerem personalnym przez osoby początkujące są wspólne treningi. Jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie swojej przygody z siłownią ponieważ osoba początkująca zazwyczaj nie potrafi wykonać poprawnie wzorców ruchowych. Co dopiero złożonych ćwiczeń wielostawowych czy odpowiednio angażować włókna mięśniowe.

Na zdjęciu widać jak dobrze dogaduje się Antek ze swoim trenerem Amadeuszem

Cena trenera personalnego w Warszawie. Porównanie dzielnic

Czynnikiem warunkującym cenę treningu jest lokalizacja. W Warszawie ceny treningów personalnych wahają się od 80 do nawet 350 zł za jednostkę treningową. Z podobnym przedziałem cen możemy się spotkać w innych dużych miastach. Wpływ na to ma infrastruktura, koszty prowadzenia działalności w danej dzielnicy, wyposażenie klubu fitness, a także wiedza i doświadczenie samego trenera. Ponadto wpływ na cenę ma także forma treningu jaką wybierzesz. O tym piszę w dalszej części artykułu. Więc jaka jest cena treningu w poszczególnych dzielnicach Warszawy?

Poniżej przedstawiam, średnie ceny treningów personalnych w pakiecie, według cenników klubów fitness w poszczególnych dzielnicach stolicy.

Cena ze trening personalny dla jednej osoby w pakiecie w zależności od dzielnicy w Warszawie
lp.DzielnicaCena za trening w pakiecie 10 szt.
1.Centrum150 zł
2.Mokotów120 zł
3.Ursynów115 zł
4.Wola120 zł
5.Muranów140 zł
6.Rembertów90 zł
7.Ursus85 zł
8.Targówek120 zł
9.Tarchomin85 zł
10.Ochota130 zł
11.Żoliborz140 zł
12.Wilanów125 zł
13.Wawer80 zł
14.Wesoła80 zł
15.Praga Północ130 zł
16.Praga Południe110 zł
17.Bemowo110 zł
18.Bielany120 zł
Średnia cena treningu112 zł

Średnia cena za trening personalny to 112 zł w pakiecie 10 treningów.

Jaka jest cena treningu personalnego, co na nią wpływa i ile kosztuje dobry trener osobisty?

Tak jak wspomniałem na wstępie, na cenę godziny pracy trenera wpływa klika czynników. Pierwszy z nich to osoba samego trenera, jego doświadczenie, wiedza i pozytywna opinia. W końcu z kim chcesz ćwiczyć? Z trenerem osobistym, który posiada szereg pozytywnych opinii czy z osobą, o której pracy nie wiesz nic? Naturalną koleją rzeczy jest, że zaufamy bardziej osobom doświadczonym, które mogą pochwalić się wieloma sukcesami.

Na cenę treningu personalnego wpływa także: miejsce, to czy trenujemy sami czy w parze, forma treningu (na siłowni czy online), a także ilość wykupionych treningów. Wszystkie kwestie omawiam poniżej.

Dobry trener personalny w cenie – opinie, renoma i doświadczenie

Niestety bardzo często szukamy trenera personalnego w mediach społecznościowych, nie koniecznie ma to przełożenie na jakość współpracy. Oczywiście wynika to z tego, że obecnie wielu trenerów personalnych nie zdobywa klientów poprzez rekomendacje. Bardzo często wykorzystują fakt, że są popularni w mediach społecznościowych i mają fajne zdjęcia. Odbija się to negatywnie na branży, ponieważ prawdziwi profesjonaliści i eksperci oceniani są przez pryzmat „popularnych” trenerów.

To nie ilość lajków, subskrypcji i followersów powinna mieć wpływ na cenę współpracy, a posiadane umiejętności i wiedza. Jest logiczne, że profesjonalista, który wydał olbrzymie pieniądze na zdobycie wiedzy oraz przeznaczył na to bardzo dużo czasu, nie będzie dzielił się wiedzą za grosze. Trzeba podkreślić, że jakość idzie zawsze w parze z ceną. Oczywiście trzeba odróżnić osobę która faktycznie ma wiedzę, od tej która ma tylko zasięgi.

Pomocne w tym będą filmy, które nagrywa i w których się wypowiada oraz artykuły jakie napisał. Należy zaznaczyć, że trenerzy personalni będący ekspertami w tym fachu mają najczęściej mocno napięte grafiki. Właśnie dlatego, że ich umiejętności i autentyczność mówią same za siebie i tym właśnie wyrabiają sobie renomę.

Myślę, że warto także podkreślić, że wypisanie kursów na stronie internetowej trenera, nie świadczy o tym, że jest profesjonalistą. Tak naprawdę można napisać wszystko, najlepiej jest posłuchać tego, co dany trener personalny ma do powiedzenia i samemu ocenić.

Zwróć uwagę na aktualną wiedzę trenera

Po pierwsze, po wielu latach pracy dana osoba posiada na tyle dużą bazę klientów, że może sobie pozwolić na wyższe ceny, ponieważ i tak ma bardzo dużo podopiecznych. Po drugie po latach treningów dana osoba dysponuje już wiedzą i umiejętnościami nabytymi w praktyce. Niestety jednak, wielu trenerów starej daty, powiela nieaktualne schematy i nie posiłkuje się badaniami oraz aktualną wiedzą.

Przez ostatnie 10 lat branża fitness bardzo mocno się rozwinęła. Wyszło bardzo wiele badań oraz wiele osób do kształtowania sylwetki podchodzi przez pryzmat nauki. Trener personalny musi posiadać aktualną wiedzę, żeby móc pomagać Ci jak najlepiej.

Oczywiście najlepiej jest to wypośrodkować i wybrać doświadczonego trenera, który jest na bieżąco z aktualną wiedzą. Te parametry gwarantują nam, że pod czas ćwiczeń nie zrobimy sobie krzywdy. Treningi będą efektywne, a ćwiczenia personalnie skomponowane pod nasze indywidualne możliwości i ograniczenia.  

Miejsce treningów – siłownia lub w domu

Treningi personalne odbywające się w siłowni są zdecydowanie tańsze. Ze względu na to, że trener korzysta ze sprzętu w klubie fitness. Zaletą jest możliwość umawiania trening po treningu bez konieczności dojazdu do klienta. Obecnie w Warszawie praktycznie na każdym rogu możemy znaleźć siłownie także dostęp do fitness klubów jest powszechny. Ponadto wiele siłowni działa całą dobę.

Oczywiście istnieje możliwość umówienia treningu personalnego w domu, jeśli dysponujemy wystarczającą przestrzenią oraz cenimy sobie oszczędność czasu i prywatność. W przypadku treningów domowych musimy mieć na względzie, że są one zdecydowanie droższe ponieważ trener musi do nas dojechać i zabrać, ze sobą swój sprzęt.

Cena treningu personalnego w zależności od miejsca
MiejsceCena
Klub fitness sieciowy80-150 zł
Klub fitness standard premium130-170 zł
Trening personalny w domu120-200 zł
Trening personalny w plenerze80-200 zł
Cena treningu personalnego w zależności od miejsca

Niektórzy trenerzy oferują tego rodzaju usługi, jednakże, biorąc pod uwagę natężenie ruchu w Warszawie, jest ona droga i czasochłonna. Ceny treningów w ostatnim czasie zdecydowanie wzrosły, ponieważ największe sieci Cityfit i Mcfit umożliwiające prowadzenie treningów bez opłat, wprowadziły system ryczałtów. Dla przykładu w siłowniach Zdrofit, ryczałty obowiązuje od dawna.

Pakiety treningów personalnych

Osoby decydujące się na większą ilość spotkań, zazwyczaj zyskują rabaty lojalnościowe, które w dużej mierze wpływają na koszt pojedynczego treningu. W przypadku wykupienia pakietów treningowych, możemy liczyć na rabat nawet do 20%. Ten sposób rozliczenia oprócz oszczędności pieniędzy motywuje nas również do systematycznej pracy, ponieważ skoro wykupiliśmy określoną ilość treningów, musimy je odbyć.

Trening personalny w parze czy samemu?

W przypadku treningu w parze, koszt dla jednej osoby może być nawet 30-40% niższy. Jest to świetne rozwiązanie dla par, rodzeństw czy znajomych. Ponadto w takim przypadku aspekt tego, że na treningu personalnym jesteśmy z kimś prowadzi do pozytywnej rywalizacji, która nas napędza. Taki rodzaj treningów personalnych jest najtańszym rozwiązaniem i również przynosi zamierzone efekty. Ponadto jest to forma spędzenia wolnego czasu na czymś pożytecznym z partnerem lub znajomym. Bardzo często tego rodzaju spotkania pomagają zapracowanym warszawiakom zacieśniać więzi. 

Cena współpracy online

Tutaj również koszty są bardzo zróżnicowane i w tym przypadku nie ma znaczenia czy jest to Warszawa czy inne miasto. Tego rodzaju personalna współpraca z trenerem nie jest zależna od lokalizacji. Tutaj przedział cenowy jest bardzo duży i zależy od tego w czym specjalizuje się trener personalny online. Jeśli kupujemy co miesiąc pakiet diety i rozpiski treningowej wygenerowany automatycznie z dużych portali to koszt takiego abonamentu to 50-150 zł, w zależności od portalu.

Jednakże tego rodzaju rozwiązania zazwyczaj nie są właściwe dla osób średniozaawansowanych, z racji braku wiedzy na temat poprawnej techniki. Trenerzy o dużej renomie, prowadzący zawodników i stawiający na jakość, a nie ilość podopiecznych potrafią brać nawet 700zł za miesięczne prowadzenie. Natomiast koszt współpracy online z trenerem, który prowadzi podopiecznych na podstawie uzupełnionych tabel żywienia, bloków treningowych, wyników badań, zdjęć i pomiarów to przedział od 150 – 500 zł miesięcznie.

Do takiej współpracy warto też raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące umówić się na trening personalny w celu skorygowania błędów i braków technicznych, które pojawiają się i ograniczają efekty nawet u osób bardzo zaawansowanych. Trzeba się liczyć z tym, że spersonalizowany plan działania daje nam najlepsze efekty dlatego współpraca indywidualna jest dużo lepszym rozwiązaniem. Trzeba dodać, że większość tego typu współprac pochodzi z mediów społecznościowych i to właśnie tam trenerzy zdobywają klientów

Co zrobić aby obniżyć cenę treningu personalnego?

Kupując pakiet treningów personalnych w parze jesteśmy wstanie płacić zaledwie 60-80zł od osoby za godzinę. Jest to najlepszy sposób na zminimalizowanie kosztów treningu personalnego, bez konieczności zwracania się do trenerów po kursach internetowych bez kwalifikacji i doświadczenia.

Podsumowanie – ile kosztuje dobry trener personalny w Warszawie?

Trzeba pamiętać, że nie zawsze cena idzie w parze z jakością. Chociaż zawsze jakość idzie w parze z ceną. Jak wybrać odpowiedniego dla nas trenera personalnego napisałem artykuł, który warto przeczytać przed podjęciem decyzji. Warszawski rynek usług z zakresu treningu personalnego jest bardzo nasycony i dlatego też ciężko wybrać odpowiedniego dla nas trenera. Musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że powierzamy komuś nasze zdrowie i nie małe pieniądze. Warto jest się nad tym wszystkim zastanowić i zapłacić trochę więcej za osobę które naprawdę nam pomoże. Mam nadzieje, że mój artykuł odpowiedział na pytanie ile kosztuje trener personalny.

2 komentarze do “Ile kosztuje trener personalny w Warszawie?

  1. Karolina G. Odpowiedz

    Treningi personale niestety nie są na moją kieszeń, więc zapierniczam przez godzinę z prędkością ponad 30 km/h na rowerku stacjonarnym. Mój miesięczny karnet jest tańszy niż jeden trening z wykwalifikowanym trenerem, a efekty i tak są super!

    Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *