Trening na masę mięśniową


Deprecated: Required parameter $headings follows optional parameter $topLevel in /home/amadeus1/public_html/wp-content/plugins/top-table-of-contents/vendor/caseyamcl/toc/src/MarkupFixer.php on line 68

Deprecated: Required parameter $headings follows optional parameter $topLevel in /home/amadeus1/public_html/wp-content/plugins/top-table-of-contents/vendor/caseyamcl/toc/src/TocGenerator.php on line 73

Deprecated: Required parameter $headings follows optional parameter $topLevel in /home/amadeus1/public_html/wp-content/plugins/top-table-of-contents/vendor/caseyamcl/toc/src/TocGenerator.php on line 183

Deprecated: Required parameter $headings follows optional parameter $topLevel in /home/amadeus1/public_html/wp-content/plugins/top-table-of-contents/vendor/caseyamcl/toc/src/TocGenerator.php on line 211

Jeśli chcesz zwiększyć beztłuszczową masę swojego ciała bez ryzyka kontuzji, najlepszym sposobem będą ćwiczenia ukierunkowane pod rozwój masy mięśniowej!

Oczywiście jest to nazwa umowna, którą jako trener personalny używam do określenia rodzaju aktywności przeznaczonego dla osób z pewnymi dysfunkcjami np. po kontuzji barku czy kolana. Prawidłowo prowadzony trening zmobilizuje nasz organizm do wytwarzania nowych włókien mięśniowych, a tym samym poprawi wygląd naszej sylwetki lub odbuduje mięśnie po kontuzji.

Trening na masę zalety

Trening budujący masę mięśniowa nie będzie tak efektywny w kontekście przyrostów jak trening kulturystyczny czy hipertroficzny. Należy zaznaczyć, że nazwa tego rodzaju aktywności jest bardzo umowna i tyczy się skali trudności, która warunkuje rozwój masy mięśniowej, minimalizując ryzyko kontuzji oraz nie skupia się na budowaniu siły.

Główne zalety treningu na rozbudowę masy mięśniowej to:

Dla kogo są treningi budujące masę mięśniową?

Gotowy plan treningowy dla początkujących

Trening na masę mięśniową czym charakteryzuje?

Trening ukierunkowany pod rozwój masy mięśniowej charakteryzuje się tym, że zależy nam na zbudowaniu masy mięśniowej, nie przykładając zbytniej wagi do rozwoju siły, oczywiście te procesy idą ze sobą w parze, jednakże można położyć akcent na jeden z nich bardziej.

Trening budujący masę mięśniowa łączy elementy treningu kulturystycznego i hipertroficznego. Jest to świetna alternatywa dla osób po kontuzjach, którym zależy na odbudowie zmniejszonego mięśnia bez ryzyka odnowienia urazu. Trening ten charakteryzuje się tym, że pracujemy na bardzo niskim procencie ciężaru maksymalnego, nawet rzędu 40-50%, jednakże generujemy objętość potrzebna do wzrostu masy mięśniowej. Od treningu siłowego różni się tym, że zakład mniejszy PCM i większe zakresy ruchowe, natomiast od treningu kulturystycznego odróżnia go brak budowania bazy siłowej.

Trening ukierunkowany na rozwój masy mięśniowej okiem trenera personalnego pracującego w Warszawie

Sprzęt wykorzystywany podczas treningu budującego masę mięśniową

Pragnę zaznaczyć, że do treningu tego rodzaju wykorzystywany jest sprzęt identyczny jak przy treningach kulturystycznych/hipertroficzny z tym, że obciążenia będą zdecydowanie mniejsze oraz będziemy uwzględniać więcej ćwiczeń izolowanych. Sprzęt wykorzystywany podczas personalnych treningów budujących masę mięśniowa.

 • Maszyny typu hammer
 • Wyciągi bloczków
 • Hantle
 • Sztangi
 • Taśmy podwieszane TRX

Ćwiczenie na wyciągu poziomym - trening budujący masę mięśniowa

Ćwiczenia na masę mięśniową

Nie istnieje taka kategoria jak ćwiczenia na masę mięśniową. To nie dobór ćwiczeń tylko ich intensywność, ciężar oraz objętość treningowa mają największe znaczenie w kontekście budowania masy. Przyjęło się, że to ćwiczenia wielostawowe budują mięśnie, jednakże ćwiczenia akcesoryjne są równie ważne w kontekście przyrostów.

Wykroki wykonywane jako element treningu budującego masę mięsniową

Jako trener personalny pomogę i pokieruje Twoim treningiem. Wiem również, że wzorce ruchowe wykorzystywane przy treningach siłowych/hipertroficzny powinny być odpowiednio zaadaptowane podczas treningu budującego masę po kontuzji. Powtórzenie każdego ćwiczenia powinno zakładać poprawne zapamiętanie techniki, a następnie odpowiednią liczbę powtórzeń. Z tego względu moi pod opieczenia w czasie treningów personalnych wykonują następujące ćwiczenia:

 • Wyprosty nóg na maszynie,
 • Wznosy hantli na boki,
 • Wyciskanie sztangi,
 • Rozpiętki z hantlami leżąc,
 • Martwy ciąg na prostych nogach,
 • Ściąganie drążka do klatki piersiowej na wyciągu pionowym.

Kluczowa przed treningiem jest rozgrzewka, która pomaga lepiej odżywić, dotlenić mięśnie oraz przygotować do wysiłku. Następnie odpowiednio ułożony plan treningowy pod oczekiwania i predyspozycję mojego podopiecznego. Tym samym z biegiem czasu możemy zwiększać obciążenie i intensywność ćwiczeń.

Ćwiczenie na masę - trening budujący masę mięśniową pleców

Gdzie w Warszawie można przeprowadzić trening personalny budujący masę mięśniową?

Najlepszym miejscem do ćwiczeń budujących masę mięśniową będzie profesjonalny klub fitness. Można także aktywnie ćwiczyć w domu lub w plenerze. Jako doświadczony trener personalny mogę polecić skorzystanie z siłowni ZdrofitCityFit w Rondo ONZ w centrum. Posiadają one wysokiej jakości sprzęt przystosowany do treningu tego rodzaju.

Trenerzy personalni w Warszawie do treningu na masę

Warszawa charakteryzuje się tym, że branża fitness jest tutaj rozwinięta lepiej niż w innych miastach. Rodzi to plusy i minusy z jednej strony mamy większy wybór osób, które mogą nam pomóc, a z drugiej bardzo wielu samozwańczych trenerów personalnych nie ma elementarnej wiedzy o treningu budującym masę mięśniowa.

Polecam skontaktować się z trenerem personalnym która ma doświadczenie w prowadzeniu osób po kontuzjach lub mających jakieś dysfunkcje ruchowe lub przykurcze. Trener osobisty który miał styczność z takimi przypadkami bardzo prawdopodobne, że będzie mógł pomóc i nam. Oczywiście ocena tego, czy powinniśmy ćwiczyć w ten sposób zależy od osoby, do której się udany.

trener personalny warszawa amadeusz majcher

Witaj, nazywam się Amadeusz Majcher. Jestem certyfikowanym trenerem personalnym oraz dietetykiem. Potrzebujesz pomocy w treningu, chcesz schudnąć, poprawić swoją sylwetkę lub zwiększyć masę mięśniowa?

Zapraszam na treningi w Warszawie na Mokotowie i Wilanowie.

Zadzwoń do mnie lub wyślij wiadomość email.

Zobacz pozostałe rodzaje treningów

Kontakt z trenerem personalnym

Amadeusz Majcher

amadeusz majcher trener personalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *