Trening zwinnościowy

Celem treningu zwinnościowego jest poprawa naszej szybkości i dynamiki, połączona z nagłymi zmianami kierunku ruchu.

Ćwiczenia na zwinność cechują się dużą intensywnością oraz zmiennym obciążeniem. Wszystko po to, aby przygotować Twój organizm do uprawianej przez Ciebie dyscypliny sportu. W ten sposób zwiększysz swoje możliwości i osiągniesz lepsze rezultaty.

Co daje nam trening zwinnościowy?

Pełne korzyści z treningu zwinnościowego osiągną osoby, które traktują go jako uzupełnienie do innej dyscypliny sportowej. Pomimo tego, że trening zwinnościowy niesie ze sobą wiele korzyści, to dla osób, które nie traktują go jako uzupełnienie dla danej dyscypliny sportowej, jako trener personalny odradzam tego rodzaju ćwiczenia. Jednocześnie polecam innego rodzaju treningi. Do zalet treningów zwinnościowych zaliczamy:

 • Rozwój wydolności,
 • Pogłębianie deficytu kalorycznego,
 • Wzmocnienie mięśni i stawów,
 • Skrócenie czasu reakcji organizmu,
 • Poprawienie koordynacji ruchowej,
 • Poprawa szybkości i zwrotności,
 • Polepszenie wyników sportowych w innych dyscyplinach.

Trening na zwinność

Czym jest zwinność?

Cecha powszechnie określana jako zwinność to umiejętność szybkiej zmiany kierunku ruchu przy zachowaniu jak największej prędkości. Ma ona bardzo duże znaczenie przy takich sportach jak piłka nożna, narciarstwo, sporty walki. Jest to zdolność motoryczna wpływająca na dynamikę oraz ergonomię wykonywania ruchu. Treningi personalne rozwijające zwinność powinny być przystosowany do dyscypliny sportowej, którą uprawiamy, raczej nie preferuje się rozwijania zwinności w samej w sobie tylko właśnie w celu poprawy wyników sportowych. Jej poprawa będzie efektem ubocznym innych rodzajów aktywności treningowej.

Co wpływa na naszą zwinność?

 • Płeć i wiek,
 • Budowa anatomiczna organizmu,
 • Wytrenowanie wykładu nerwowego,
 • Stopień zaawansowania treningowego.

Ćwiczenia i trening na zwinność

Trening zwinności charakteryzuje się bardzo wysoka intensywnością oraz jest bardzo kontuzjogenny, dlatego przed rozpoczęciem tego rodzaju aktywności należy się dokładnie rozgrzać. Cecha treningów rozwijanych zwinność jest duża zmienność rodzajów pracy oraz bardzo dynamiczne ruchy. W czasie tego rodzaju ćwiczeń bardzo często wprowadza się elementy biegu. Oczywiście bazujemy na sprintach ze zmiana kierunku biegu a nie na długodystansowych maratonach. Oczywiście technika wykonywania ćwiczeń jest kluczowa, jak najbardziej możemy uwzględniać również ćwiczenia z obciążeniem przy tego rodzaju aktywności. 

Indywidualny trening zwinnościowy w Warszawie

Jeśli szukasz trenera personalnego na terenie Warszawy, który pomoże Ci poprawić Twoja zwrotność ponieważ np. grasz w tenisa lub jeździsz na nartach odezwij się do mnie. Serdecznie zapraszam na treningi osobiste w sieciach siłowni Zdrofit oraz CityFit w Sadyba Best Mall, metraż obiektu pozwala mi przeprowadzić pełnoprawny trening zwinnościowy nawet z elementami biegowymi.

trener personalny warszawa amadeusz majcher

Witaj, nazywam się Amadeusz Majcher. Jestem certyfikowanym trenerem personalnym oraz dietetykiem. Potrzebujesz pomocy w treningu, chcesz schudnąć, poprawić swoją sylwetkę lub zwiększyć masę mięśniowa?

Zapraszam na treningi w Warszawie na Mokotowie i Wilanowie.

Zadzwoń do mnie lub wyślij wiadomość email.

Zobacz pozostałe rodzaje treningów

Kontakt z trenerem personalnym

Amadeusz Majcher

amadeusz majcher trener personalny