Trening z elementami sztuk walki

Chcesz podszkolić swoje umiejętności z samoobrony a przy tym spalić brzuszek? Rozpocznij treningi personalne z elementami sztuk walki! Sztuki walki można świetnie zaadoptować na potrzeby treningu cardio lub treningu wydolnościowego.

Walka z cieniem, interwały na worku bokserskim czy uderzenia na łapki to formy aktywności. Które świetnie spalają tkankę tłuszczową poprzez zwiększenie deficytu kalorycznego. Pozytywnym efektem ubocznym tego typu treningu jest poprawa umiejętności walki wręcz dzięki czemu czujemy się bardziej bezpieczni i pewni siebie.

przykładowy element wykorzystywany w treningu - uderzenie kolanem

Jeśli znudziły Ci się zwykłe treningi personalne lub chcesz przełamać rutynę w swoim cardio czy interwałach koniecznie spróbuj zajęć z elementami sztuk walki.

Zalety treningu z elementami sztuk walki

Jak wygląda trening z elementami sztuk walki

Zajęcia z trenerem osobistym uwzględniające elementy sztuk walki to nic innego jak forma treningu interwałowo-wydolnościowego z tym, że zamiast klasycznych biegów czy burpeesów wyprowadzamy ciosy i kopnięcia charakterystyczne dla takich sztuk walki jak boks, taekwondo, karate czy kickboxingu.

Trening możemy przeprowadzać blokach składających się z serii, których długość wyznacza nam czas dla przykładu seria trwa 2 minuty a odpoczynek pomiędzy poszczególnymi seriami wynosi 30 sekund.

Pojedynczy blok składa się z 4 serii, pomiędzy poszczególnymi blokami czas odpoczynku wynosi od 2 do 4 min, całość powtarzamy trzykrotnie. Z racji na bardzo wysoką intensywność i tętno trening indywidualny z elementami sztuk walki powinien wynosić maksymalnie 50 minut. W czasie zajęć z elementami sztuk walki na jednej jednostce treningowej możemy spalić nawet 1000 kcal!

Ćwiczenia wykonywane w trakcie treningu z elementami sztuk walki

Oczywiście dobór aktywności w czasie tego rodzaj treningu będzie zależał od wielu rzeczy. Między innymi od tego na jakim poziomie wytrenowania jest podopieczny oraz elementy jakich sztuk walki uwzględniane.

Jako trener personalny w czasie zajęć z klientami najczęściej wykonuję następujące ćwiczenia:

  • Uderzenia battle rope,
  • Walka z cieniem,
  • Sparing z łapkami,
  • Boksowanie na worku,
  • Kopnięcia na tarcze.

Gdzie w Warszawie można wykonać trening z elementami sztuk walki?

Najlepszym miejscem do tego rodzaju aktywności są fight kluby. Jednakże osobiście prowadzę treningi personalne w nowoczesnych klubach fitness takich jak Zdrofit w Warszawie. Bezsprzecznie jestem w stanie przeprowadzić tam wszystkie ćwiczenia, ponieważ dysponuję odpowiednim sprzętem. Jeśli trener indywidualny ma sprzęt do sztuk walki, a na siłowni jest odpowiednio dużo miejsca jak najbardziej można przeprowadzić pełnoprawny trening tego rodzaju.

Jak znaleźć trenera prowadzącego zajęcia z elementami sztuk walki?

Nie koniecznie, nie każdy jest w stanie przeprowadzić tego rodzaju zajęcia. Osoba, która uczy nas elementów sztuk walki, sama powinna mieć doświadczenie w tej dziedzinie. Najlepiej jest sprawdzić czy nasz trener personalny sam uprawiał sporty walki np. Jakie stopnie posiada w danej sztuce lub jak długo trenował czy ma jakieś osiągnięcia w tej dziedzinie? Jeśli nasz indywidualny instruktor ma doświadczenie w tej dziedzinie to bardzo prawdopodobne, że będzie w stanie odpowiednio przekazać nam wiedzę oraz przeprowadzić prawidłowo i bezpiecznie tego rodzaju trening. Takie same wytyczne odnoszą się nie tylko do Warszawy, w każdym polskim mieście obowiązują podobne kryteria. Jeśli poszukujemy odpowiedniej osoby polecam wpisać w wyszukiwarkę Google frazę „trening personalny z elementami sztuk walki” i przejrzeć wyszukane strony.

trener personalny warszawa amadeusz majcher

Witaj, nazywam się Amadeusz Majcher. Jestem certyfikowanym trenerem personalnym oraz dietetykiem. Potrzebujesz pomocy w treningu, chcesz schudnąć, poprawić swoją sylwetkę lub zwiększyć masę mięśniowa?

Zapraszam na treningi w Warszawie na Mokotowie i Wilanowie. Zadzwoń do mnie lub wyślij wiadomość email.

Zobacz pozostałe rodzaje treningów

Kontakt z trenerem personalnym

Amadeusz Majcher

amadeusz majcher trener personalny