Trening z elementami sztuk walki

trening z elementami sztuk walki
Tr

Trening z elementami sztuki walki

Spis treści:

 

Wstęp

Chcesz podszkolić swoje umiejętności z samoobrony a przy tym spalić brzuszek? Rozpocznij treningi personalne z elementami sztuk walki! Sztuki walki można świetnie zaadoptować na potrzeby treningu cardio lub treningu wydolnościowego. Walka z cieniem, interwały na worku bokserskim czy uderzenia na łapki to formy aktywności. Które świetnie spalają tkankę tłuszczową poprzez zwiększenie deficytu kalorycznego. Pozytywnym efektem ubocznym tego typu treningu jest poprawa umiejętności walki wręcz dzięki czemu czujemy się bardziej bezpieczni i pewni siebie. Jeśli znudziły Ci się zwykłe treningi personalne lub chcesz przełamać rutynę w swoim cardio czy interwałach koniecznie spróbuj zajeć z elementami sztuk walki.

Opis

Zajęcia z trenerem osobistym uwzględniające elementy sztuk walki to nic innego jak forma treningu interwałowo-wydolnościowego z tym, że zamiast klasycznych biegów czy burpeesów wyprowadzamy ciosy i kopnięcia charakterystyczne dla takich sztuk walki jak boks, taekwondo, karate czy kickboxingu. Trening możemy przeprowadzać blokach składających się z serii, których długość wyznacza nam czas dla przykładu seria trwa 2 minuty a odpoczynek pomiędzy poszczególnymi seriami wynosi 30 sec. Pojedynczy blok składa się z 4 serii, pomiędzy poszczególnymi blokami czas odpoczynku wynosi od 2 do 4 min, całość powtarzamy trzykrotnie. Z racji na bardzo wysoką intensywność i tętno trening indywidualny z elementami sztuk walki powinien wynosić maksymalnie 50 minut. W czasie zajęć z elementami sztuk walki na jednej jednostce treningowej możemy spalić nawet 1000 kcal!

 

Zalety treningu z elementami sztuk walki

 

 

 • Spalanie tkanki tłuszczowej
 • Poprawa techniki uderzeń oraz umiejętności w dziedzinie samoobrony
 • Wzrost wydolności organizmu
 • Lepsza wydolność tlenowa
 • Utrzymanie prawidłowego funkcjonowania aparatu ruchowego
 • Wzmocnienie kość i stawów
 • Poprawa koordynacji ruchowej
 • Lepsza kondycja
 • Poprawa ukrwienia i kondycji skóry
 • Lepsze samopoczucie i wzrost pewność siebie

 

Ćwiczenia wykonywane w trakcie treningu z elementami sztuk walki

Oczywiście dobór aktywności w czasie tego rodzaj treningu będzie zależał od wielu rzeczy. Między innymi od tego na jakim poziomie wytrenowania jest podopieczny oraz elementy jakich sztuk walki uwzględniane. Jako trener personalny w czasie zajęć z klientami najczęściej wykonuję następujące ćwiczenia

 • Uderzenia battle rope
 • Walka z cieniem
 • Sparing z łapkami
 • Boksowanie na worku
 • Kopnięcia na tarcze

 

Gdzie w Warszawie można wykonać trening z elementami sztuk walki?

Najlepszym miejscem do tego rodzaju aktywności są fight kluby. Jednakże osobiście prowadzę treningi personalne w nowoczesnych klubach fitness takich jak Cityfit na warszawskiej Sadybie czy przy Rondzie ONZ. Bezsprzecznie jestem w stanie przeprowadzić tam wszystkie ćwiczenia ponieważ dysponuje odpowiednim sprzętem. Jeśli trener indywidualny ma sprzęt do sztuk walki a na siłowni jest odpowiednio dużo miejsca jak najbardziej można przeprowadzić pełnoprawny trening tego rodzaju.

 

 

Czy w każdej warszawskiej siłowni znajdę trenera prowadzącego zajęcia z elementami sztuk walki?

Nie koniecznie, nie każdy jest w stanie przeprowadzić tego rodzaju zajęcia. Osoba, która uczy nas elementów sztuk walki, sama powinna mieć doświadczenie w tej dziedzinie. Najlepiej jest sprawdzić czy nasz trener personalny sam uprawiał sporty walki np. Jakie stopnie posiada w danej sztuce lub jak długo trenował czy ma jakieś osiągnięcia w tej dziedzinie? Jeśli nasz indywidualny instruktor ma doświadczenie w tej dziedzinie to bardzo prawdopodobne, że będzie w stanie odpowiednio przekazać nam wiedzę oraz przeprowadzić prawidłowo i bezpiecznie tego rodzaju trening. Takie same wytyczne odnoszą się nie tylko do Warszawy, w każdym polskim mieście obowiązują podobne kryteria. Jeśli poszukujemy odpowiedniej osoby polecam wpisać w wyszukiwarkę Google frazę „trening personalny z elementami sztuk walki” i przejrzeć wyszukane strony.

 

 

Zobacz także pozostałe rodzaje treningów