Trening grup mięśniowych

Czym jest mięsień?

Mięsień to podstawowy element aparatu ruchowego. Zbudowany jest z włókien mięśniowych, które potrafią się kurczyć i rozkurczać, funkcje tą zawdzięczają filamentom czyli włóknom białkowym. Do ich pobudzenia potrzebne są impulsy przekazywane przez neurony. Trening grup mięśniowych pozwala rozwijać mięśnie szkieletowe.

Sport a budowa masy mięśniowej

Kulturystyka to sport w którym zależy nam na rozbudowie mięśni szkieletowych. W innych sportach rozwój mięśni szkieletowych ma na celu poprawę wyników. W odróżnieniu od innych dyscyplin w kulturystyce najważniejszy jest aspekt wizualny. Taki sam cel świadomie lub nie przyświeca osobom współpracującym z trenerami personalnymi – chcą w większym lub mniejszym stopniu uwydatnić muskulaturę aby cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, tak właśnie ujędrnienie sylwetki lub posiadanie smukłych ramion czy płaskiego brzucha tym właśnie jest . Jako trener personalny świetnie zdaje sobie z tego sprawę dlatego też postanowiłem przygotować opis i charakterystykę treningu mięśni szkieletowych.

Trening grup mięśniowych pozwala wywołać hipertrofię lokalną

Oczywiście oprócz generowania odpowiedniej objętości, pracy w pełnym zakresie ruchu i trenowania w okolicach upadku mięśniowego. Przede wszystkim możemy wyróżnić czynniki które powodują rozwój poszczególnych grup mięśniowych. Człowiek posiada około 500 mięśni z tego tylko niewielka cześć interesuje nas w kontekście wyglądu naszej sylwetki. Te które interesują nas w kontekście wizerunkowym możemy stymulować poprzez trening grup mięśniowych.

Wyróżniamy następujące rodzaje treningu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *