Czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Trening z trenerem osobistym mogą być skutecznym sposobem na osiągnięcie upragnionych efektów. Od pomocy w opracowaniu treningów dostosowanych do Twojego zaawansowania i potrzeb, po zapewnienie motywacji, trener osobisty może zaoferować wiele korzyści, które mogą sprawić, że koszt jego usług będzie po prostu tego warty. Istnieją jednak pewne rzeczy, które należy rozważyć przed podjęciem współpracy z jednym z nich. W tym artykule poznasz zalety i wady ćwiczeń z trenerem personalnym, abyś mógł zdecydować, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Moda na treningi personalne

Obecnie co raz więcej osób korzysta z usług trenera osobistego. Opcja wspólnego treningu jest bardzo popularna w dużych miastach, takich jak Warszawa czy Wrocław, Kraków. Bywalcy warszawskich siłowni bardzo często decydują się na zajęcia z trenerem osobistym z wielu powodów. Głównymi motorami napędowymi jeśli chodzi o podjęcie wspólnych treningów jest chęć oszczędzenia czasu i maksymalizacji efektów.

Powierzenie swojej sylwetki profesjonalnemu trenerowi pozwoli nam osiągnąć zamierzone efekty zdecydowanie szybciej, ponieważ na starcie unikniemy masy błędów które popełniają praktycznie wszyscy początkujący na siłowni.

Przeczytaj na blogu Jak wybrać trenera personalnego?

Decydując się na profesjonalny trening oszczędzimy bardzo dużo czasu, ponieważ już po pierwszych kilku miesiącach będziemy zauważać efekty. Twój trening od razu będzie skuteczny, ponieważ nie będziesz musiał korygować swoich błędów, które możesz popełnić obserwując innych czy robiąc ćwiczenia, które mogą Ci się wydać skuteczne. Oczywiście wiele osób decyduje się na trening osobisty po to, by pokazać swój status lub po prostu sądzą, że dzięki temu efekty przyjdą same. Nic bardziej mylnego, opieka trenerska, ma na celu zmotywować nas do jeszcze większego i bardziej systematycznego wysiłku. Chcesz trenować z trenerem? W takim razie lepiej zakasaj rękawy i do roboty!

Czy trening z trenerem personalnym to mądry wybór?

Obserwując to co dzieje się na warszawskich siłowniach, nie trudno stwierdzić, że wiele osób nie potrafi ćwiczyć. Nie dość, że treningi większości osób przychodzących do klubów fitness nie tylko w żaden sposób nie przyczynią się do kształtowania sylwetki, ale przede wszystkim stawią zagrożenie dla ich zdrowia. Począwszy od zbyt lekkich treningów po trenowanie z za dużym ciężarem kosztem techniki.

Nie oszukujmy się przyjście na siłownie i szarpanie wielkich ciężarów bez jakiejkolwiek techniki lub machanie bezmyślnie hantlami doprowadzi do tego, że po roku treningu będziemy wyglądać tak samo jak pierwszego dnia na siłowni. Ponieważ nie wystąpi żaden bodziec stymulujący nasz organizm do adaptacji.

wyciskanie sztangi na skosie dodatnim w trakcie personalnego treningu kulturystycznego na jednym z warszawskich fitness klubów - czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Osoby które szanują swój czas i pieniądze decydują się na treningi personalne, ponieważ mają świadomość tego, że trenując na własną rękę bardzo prawdopodobne, że zrobią sobie krzywdę. Ponadto zmarnują czas i pieniądze na karnet. Jest wiele typów treningów personalnych, które możesz zrealizować na siłowni. Wszystko zależy od planu treningowego i celu jaki sobie postawisz.

Czy może lepiej na własną rękę…?

Oczywiście ilość wiedzy obecnie dostępnej w książkach, na szkoleniach czy w internecie jest tak duża, że na własną rękę jesteśmy w stanie nauczyć się większości zagadnień treningowych i dietetycznych. Jednakże odnalezienie wartościowych materiałów, zapoznanie się z nimi i oddzielenie ich od głupot na które możemy się natknąć zajmie nam masę czasu i pieniędzy, które możemy zaoszczędzić decydując się na współpracę z trenerem osobistym.

Osoby nastawione na sukces, których w Warszawie nie brakuje, zdają sobie sprawę z potęgi delegowania zadań. Dlatego też ćwiczą z trenerami personalnymi i osiągają swoje cele.

Trening osobisty to bezpieczny trening i dopasowany do Ciebie

Świadome osoby, gdy rozpoczynają swoją przygodę z kształtowaniem sylwetki, zwracają się do dobrego trenera personalnego. Co, biorąc pod uwagę ilości trenerów personalnych, nie jest łatwe. Niewątpliwie, spotkania z trenerem personalnym, pozwalają osiągnąć efekty zdecydowanie szybciej.

Rozciąganie mięśni naramiennych i tricepsa - czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Musisz wiedzieć, że nasze organizmy to bardzo złożone mechanizmy. Obecny styl życia, brak ruchu, ciągłe siedzenie przed biurkiem, prowadzi do powstawania wielu patologi oraz dysfunkcji układu ruchowego.

Dobry trener personalny będzie w stanie zdiagnozować co w naszym układzie ruchu szwankuje. Przede wszystkim obrać taki zestaw ćwiczeń który pozwoli nam ćwiczyć bezpiecznie, bez ryzyka kontuzji. Ponadto praca z taką osobą pozwoli nam nauczyć się prawidłowych wzorców ruchowych. Pozwoli nam to bezpiecznie ćwiczyć oraz zmaksymalizować nasze wyniki. Ponieważ będziemy pracować na optymalnych dla nas dźwigniach i pełnym napięciu mięśniowym.

Zobacz wszystkie typy treningów personalnych

Praca nad poprawną techniką i spersonalizowany dobór ćwiczeń pozwolą nam osiągać coraz lepsze wyniki, bez ryzyka kontuzji. Trener ustali taki zestaw ćwiczeń, który pozwoli nam uniknąć rutyny i ewentualnej frustracji związanej z brakiem efektów. Dopasuje parametry treningu tak by był on odpowiedni dla naszych celów (odchudzanie, budowanie masy mięśniowej, poprawa kondycji, sprawności) oraz stanu zdrowia i możliwości.

Pamiętaj, celem trenera jest czuwanie nad poprawnością, bezpieczeństwem oraz skutecznością wykonywanych ćwiczeń ponadto pomaga nam on wykorzystać w pełni każdą minutę treningu. Ponadto trener nie pozwala na odpuścić w momencie w którym sami już dawno skończylibyśmy ćwiczyć, dzięki czemu efekty i satysfakcja są zdecydowanie większe a to uzależnia!

Trener pomoże Ci systematycznie ćwiczyć

Spotkania z trenerem gwarantują systematykę i motywują nas do przyjścia na siłownię. Ponieważ zazwyczaj głupio nam napisać naszemu trenerowi personalnemu, że musimy odwołać umówione spotkanie. Dlatego też jesteśmy na treningu nawet, gdy nam się nie chce. Jak wiadomo systematyczna praca jest gwarantem sukcesu w większości obszarów naszego życia. Nie inaczej jest w przypadku kształtowania naszej sylwetki. Wiele osób pierwszy i ostatni kontakt z siłownią ma w dniu kupienia karnetu. Później tylko nieświadomie płacą abonament, a na treningu nie pojawiają się ani razu przez czas trwania umowy.

Zjawisko to wynika z braku motywacji oraz strachu przed ćwiczeniami, ilością sprzętu i wzrokiem osób o pięknie wytrenowanych ciałach, które to rzekomo mają patrzeć na nas z pogardą (co w rzeczywistości nie ma miejsca). Można tego uniknąć i umówić się na klika treningów z osobą która pokaże jak ćwiczyć. Ogólnie zacząć lub podjąć stałą i systematyczną współpracę z trenerem która przełoży się na najlepsze rezultaty. Trener personalny to osoba która, oprócz tego, że pokaże nam jak ćwiczyć, co robić żeby wyglądać świetnie. Przed wszystkim będzie motywowała nas do ciężkiej pracy. Myślę, że to bardzo ważny aspekt w kontekście pytania czy warto ćwiczyć samodzielnie czy pod czujnym okiem trenera.

Współpraca z trenerem personalnym – pozostałe zalety

Jeśli dogadujemy się z wybranym trenerem, to przyjście na siłownie staje się przyjemnością, a czas treningu nie dość, że jest w pełni wykorzystany to wydaje nam się znacznie krótszy, ponieważ mija w przyjemnej atmosferze. Połączenie przyjemnego z pożytecznym jest gwarantem sukcesu. W takim przypadku nie tylko zauważenie efektów jest przyjemnością, ale cały proces pracowania na nie.

Warto zaznaczyć, że jednostka treningowa z trenerem personalnym trwa zdecydowanie krócej (takie odnosimy wrażenie. Wspólny trening trwa 50 minut), ponieważ, nasz trener stale motywuje nas do działania. Dzięki czemu nie mamy czasu na przeciąganie przerw między seriami, klikanie w telefonie czy bezsensowne gadanie z ludźmi na siłowni.

Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym? Prawidłowa technika przysiadu kettlebell

Do tego jego indywidualne podejście do nas pozwala nam wykonać ćwiczenia szybciej i lepiej dzięki czemu mamy więcej czasu dla siebie. Warto podkreślić, że trener personalny zajmuje się zarówno psychiką jak i ciałem. Opieka trenerska motywuje do solidnego i systematycznego treningu. Bezsprzecznie jest świetnym rozwiązaniem dla osób które dopadła stagnacja i zmęczenie treningiem lub frustracja wywołana brakiem zamierzonych efektów.

Podsumowując

Biorąc pod uwagę oszczędność czasu systematyczną pracę oraz większe prawdopodobieństwo osiągnięcia celu jeśli będziemy sumiennie realizować plan i znajdziemy odpowiednią osobę, to bezsprzecznie warto jest rozważyć opcje podjęcia współpracy z trenerem personalnym.

Niewątpliwie faktem jest, że w większości osoby podejmujące się współpracy z nimi osiągają zdecydowanie lepsze rezultaty. W odróżnieniu od osób, które ćwiczą na własną rękę. Co ciekawe nawet zawodnicy i osoby bardzo zaawansowane, a nawet sami trenerzy personalni współpracują z innymi trenerami. Ze względu na to, że z ktoś z boku jest w stanie lepiej nas ocenić i podsunąć rozwiązania, które będą dla nas najlepsze.

Ponadto wsparcie kogoś kto jest mądrzejszy od nas w danej dziedzinie prowadzi do tego, że nasze wysiłki nie są bezsensowne. Nie wyważamy otwartych drzwi, tylko uczymy się na błędach innych, którzy zjedli zęby na danej dziedzinie. Dlatego też warto rozpocząć współpracę z trenerem indywidualnym. Jeśli nie stać nas na treningi 3-4 razy w tygodniu, to warto rozważyć opcje spotykań raz na tydzień lub raz w miesiącu. Dzięki temu nasz trener będzie w stanie wyłapać błędy techniczne oraz odpowiednio nas ukierunkować. Treningi osobiste i kształtowanie sylwetki to długa i systematyczna praca.

Wykupienie 1 treningu na początku przygody z siłownią niestety kończy się tym, że większości zapominamy w kolejnych tygodniach i robimy nie tak jak się uczyliśmy. Prowadzi to do tego, że nie mamy efektów i całą winą obarczamy trenera personalnego. Zastawiasz się jaka jest cena treningu personalnego?

Masz dużą szanse na sukces!

Na koniec dodam że 60% społeczeństwa ma podobne predyspozycje do kształtowania sylwetki. Ponadto 19% ma predyspozycje trochę lepsze, a kolejne 19% trochę gorszę, pozostałe 2 procent to osoby o wybitnych predyspozycjach lub takie które po prostu są skrajnie niepredestynowani do tego żeby mieć piękną sylwetkę.

Sami sobie odpowiedzcie na pytanie czy aby na pewno to kwestia genetyki, że wyglądam źle? Czy może po prostu popełniam całą masę błędów których nie jestem świadomy? Bardzo nikłe prawdopodobieństwo, że jesteś w gronie pechowców, którzy zawsze będą wyglądać gorzej. Mam nadzieje, że to rozwieje Twoje wątpliwości dotyczące tego, czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym.

Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniej osoby. Niewątpliwie uzyskanie największej informacji o naszym trenerze personalnym pozwoli nam podjąć decyzje o współpracy z nim. Pomocne w ocenie będą materiały jakie publikuje np. w mediach społecznościowych, opinie klientów.

Trening osobisty jest formą indywidualnych zajęć pod okiem specjalisty, który dostosuje ćwiczenia do potrzeb i możliwości. Indywidualne zajęcia z trenerem są najskuteczniejszym sposobem na osiągnięcie rezultatów, które do nie dawna były domeną milionerów i celebrytów. Dzięki niemu unikniemy mitów na temat indywidualnego planowania treningu, zbędnych, źle skomponowanych ćwiczeń czy pozornie „fit i zdrowego” odżywiania. Które nie przynosi zamierzonych efektów. Zresztą, nic tak nie motywuje jak praca we dwoje.

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z siłownią pod okiem specjalisty. Zapraszam na treningi w siłowni Just GYM na Dziekońskiego 1 w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *