Kiedy otworzą siłownie?

Kiedy otworzą siłownie po epidemii?

Fanatycy sportów siłowych, osoby dbające o formę, trenerzy personalni, instruktorzy fitness oraz właściciele klubów zadają sobie pytanie. Kiedy otworzą siłownie? Nie oszukujmy się, oprócz rozrywki branża fitness to bardzo duża gałąź gospodarki. W której zatrudnienie znajduje bardzo wiele osób, a cała branża generuje wielomilionowe obroty w samej Polsce.

Teoretycznie “luzowanie ograniczeń” zakłada otwarcie siłowni dopiero w VI etapie. Jednakże 18 kwietnia 2020 r. Rzecznik MŚP działając na podstawie art. 9 ust. 1 pkt 10 oraz art. 8 pkt 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców  w piśmie do Ministra Zdrowia Łukasz Szumowskiego wskazał, aby wyznaczono datę 4 maja 2020 r. 

Rzecznik MPŚ powołał się na to jak duży wpływ na zdrowie ma regularna aktywność fizyczna. Niewątpliwie w kontekście obecnej pandemii jest to bardzo ważny aspekt. Ponadto podniesiono kwestie ewentualnych strat spowodowanych brakiem aktywności fizycznej. 

Moim zdaniem plan odmrażania gospodarki branże usługowo-rekreacyjną potraktował jako “dodatek” do codziennego życia z którego można łatwo zrezygnować. Z pewnością pominięto obroty jakie generuje branża fitness oraz jak brak aktywności fizycznej wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne rodaków.

Kiedy otworzą siłownie? – Dlaczego warto zrobić to jak najszybciej?

Regularna aktywność fizyczna pomaga rozładować stres, który to jest przyczyną olbrzymiej liczby chorób. Niewątpliwie osoby aktywne fizyczne zdecydowanie rzadziej chorują na nowotwory oraz choroby serca. Należy też wspomnieć, że wysiłek fizyczny wzmacnia nasz system odpornościowy, dzięki czemu lepiej radzimy sobie z wirusami.

Całą kwestie można w bardzo prosty sposób rozwiązać. Wprowadzenie obostrzeń co do ilości osób ćwiczących na metr kwadratowy, zdecydowanie rozwiązałoby problem. Zapisy na godziny treningów w klubach fitness pozwoliłyby zminimalizować ryzyko zakażeń. Ponadto wprowadzenie obowiązkowych środków bezpieczeństwa jak np. obowiązek używania rękawiczek i dezynfekcji sprzętu również zminimalizowałoby ryzyko zachorowań. 

Czy data 4 maja jest realna w kwestii otwarcia siłowni? Na rozstrzygnięcie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Uważam, że zarażenie w klubie fitness jest zdecydowanie mniej prawdopodobne niż w markecie czy komunikacji miejskiej.

Jako trener personalny jestem w szczególny sposób dotknięty obostrzeniami ze strony rządu i z niecierpliwością czekam na otwarcie mojego klubu Cityfit Sadyba. Mam nadzieje, że w krótce wszyscy dowiemy się kiedy otworzą siłownię.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *