Suplementy na redukcje

Odchudzanie lub bardziej fachowo redukcja tkanki tłuszczowej to okres w którym nasz organizm szczególnie potrzebuje odpowiedniej suplementacji. Dowiedz się jaka suplementy powinieneś mieć jeśli planujesz odchudzanie.

suplementy na redukcje - jakie wybrać?

Wbrew pozorom spalacze tłuszczu to nie najważniejsze suplementy na redukcje. Twoja suplementacja w okresie redukcji powinna być ukierunkowana na poprawę stanu zdrowia co przełoży się w dłuższej perspektywie na lepsze efekty odchudzania. 

Dlaczego suplementacja na redukcji jest taka ważna?

Utrata tkanki tłuszczowej związana jest z deficytem kalorycznym. Przede wszystkim należy podkreślić, że deficyt kaloryczny nie jest zjawiskiem dla nas naturalnym i wywołuje duży stres dla organizmu. Im dłużej jesteśmy w takim stanie, tym gorzej wpływa to na nasze zdrowie. Oczywiście duży poziom tkanki tłuszczowej jest jeszcze bardziej dla nas niekorzystny, dlatego nie warto rezygnować z odchudzania. W czasie redukcji najbardziej cierpi nasz układ hormonalny oraz centralny układ nerwowy. Z tego powodu w czasie redukcji suplementacja powinna być ukierunkowana pod 4 płaszczyzny:

 • utrzymanie odpowiedniego poziomu hormonów
 • ochrona centralnego układu nerwowego
 • zapobieganie negatywnym adaptacjom metabolicznym
 • przyspieszenie utraty tkanki tłuszczowej

Oczywiście, wszystkie te płaszczyzny na siebie oddziałują i dbanie o każdą z nich jest ważne w kwestii maksymalizacji efektów redukcji. Problemy z układem hormonalnym czu centralnym układem nerwowym bardzo negatywnie wpłyną na nasze samopoczucie oraz tempo odchudzania i późniejsze utrzymanie wymarzonej sylwetki. Tak samo wygląda kwestia braku zapobiegania negatywnym adaptacjom metabolicznym. 

Jakie suplementy na redukcje wybrać?

Przede wszystkim kluczowa będzie tutaj podstawowa suplementacja czyli:

 • odżywka białkowa – dzięki odpowiedniej podaży białka, zminimalizujemy negatywne adaptacje metaboliczne oraz zwiększymy efekt termiczny pożywienia. Tym samym będziemy szybciej spalać tkankę tłuszczową. Ponadto białko zapewnia uczucie sytości, dzięki czemu łatwiej nam będzie wytrwać w diecie oraz nie będziemy zestresowani ciągłym uczuciem głodu. Sprawdź tutaj jakie białko na redukcje będzie najlepsze
 • Kompleks witamin i minerałów – odpowiednia podaż witamin i minerałów zapewnia nam ochronę układu hormonalnego oraz odpowiednią regenerację. Niewątpliwie niedobory witamin i minerałów negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i odporność. Jak wiadomo w czasie odchudzania bardzo łatwo o  infekcję lub przemęczenie dlatego warto zadbać o suplementację, która będzie zapobiegać tym problemom. Szczególnie ważne będą: witamina D, cynk, magnez oraz witaminy z grupy B.
 • Omega 3 – bardzo uniwersalny suplement, który promuje wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Ponadto suplementacja omegą na redukcji chroni układ hormonalny.
 • Adaptogeny – w kontekście ochrony centralnego układu nerwowego na redukcji i zapobieganiu zbyt wysokiemu poziomowi kortyzolu suplemntcja adaptogenami nie ma sobie równych. Bardzo często w wyniku odchudzania mamy pogorszenie humor i problemy ze snem oraz z regeneracją. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się:
  • ginko biloba
  • różeniec górski
  • ashwagandha
  • maca
  • gotu kola
 • spalacze tłuszczu. Celowo umieściłem je na końcu ponieważ stanowią one dodatek i nie powinny być pierwszym suplementem, który wybieramy. 

Suplementacja spalaczy tłuszczu na redukcji – czy warto?

Oczywiście, że tak. Jednakże nie należy przeceniać ich działania. Jeśli nie zadbamy o odpowiednią dietę, trening i podstawową suplementacje, spalacze tłuszczu nic nam nie pomogą. Ich głównym zadaniem jest podkręcenie metabolizmu poprzez zwiększenie termogenezy. Największy wpływ na owy efekt me Kofeina. Jeśli wszystkie elementy odchudzania są dopięte to spalacze tłuszczu przyspieszają efekty o 2-5%. Należy jednak podkreślić, że nie zastąpią one deficytu kalorycznego i odpowiedniej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *