Sadyba Best Mall

Siłownia CityFit Sadyba

Sadyba Best Mall to centrum handlowe znajdujące się w Warszawie na Mokotowie przy ulic Powsińskiej 31. Co ciekawe jako pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe w Europie wschodniej Galeria na Sadybie posiadała salę kinową z systemem 3D IMAX. Ponadto jako pierwsze centrum handlowe w tej części Europy Sadyba otrzymała w 2000 prestiżową nagrodę przyznaną przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych (International Council of Shopping Centers) w kategorii innowacyjny projekt. Cały kompleks zajmuje powierzchnię 55 000 m 2, w tym 28 tys jest przeznaczone na najem.

Budynek mieści się na działce o powierzchni 2,8 ha.

Sadyba Best Mall nie jest zaliczana do największych tego typu obiektów w Polsce, jednakże lokalizacja oraz sposób zagospodarowania czynią galerie bardzo praktyczną i chętnie odwiedzaną – rocznie Sadyba Best Mall jest odwiedzana przez 7 mln osób. Centrum handlowe na Sadybie uważa się za takie, w którym można “szybko coś załatwić”. Jest to bardzo chętnie odwiedzane miejsce przez osoby mieszkające na Mokotowie, Wilanowie, Ursynowie oraz w Konstancinie-Jeziornej.

Autorem tego innowacyjnego projektu jest polski architekt Paweł W. Graliński, głównym inwestorem Sadyba Center S.A. oraz I.T.International Ltd, a właścicielem Klepierre Polska sp. z o.o.

Obiekt składa się z 3 kondygnacji i dysponuje blisko 1000 miejsc parkingowych. Wewnątrz znajdziemy 13 lokali gastronomicznych takich marek jak Starbucks, Salad Story, costa Coffee oraz 79 sklepów w tym kino oraz siłownie. Największa przebudowa miała miejsce w roku 2013. Natomiast samo centrum handlowe zostało oddane do użytku we wrześniu 2000 roku. Głównym wykonawcą obiektu była Hochtief Poland S.A. czas budowy wynosił 13 miesięcy.

Od 1 marca 2019 roku w Galerii na Sadybie otwarto całodobową siłownie Cityfit. Klub fitness zajmuje powierzchnię 1600 mkw. Jest to już 5 obiekt sieci Cityfit w Warszawie. Siłownia znajduje się na 2 piętrze obok sklepu H&M. Co ciekawe samo centrum handlowe funkcjonuje w godzinach 8:00- 22:00, jednakże sieć Cityfit już posiada siłownie otwarte 24/7 w innych miastach Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *