Treningi personalne w czasie kwarantanny

trening personalny w czasie kwarantanny w formie video konferencji


Treningi personalne w domu lub w plenerze w dobie kwarantanny?

Biorąc pod uwagę obecną sytuację zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem, wielu trenerów personalnych zostało bez źródła dochodów. Ta sytuacja skutkuje tym, że proponują oni swoim podopiecznym treningi w domu lub w plenerze. Moim zdaniem jest to nieetyczne i skrajnie nieodpowiedzialne. W obecnym czasie treningi personalne w czasie kwarantanny powinny wyglądać zupełnie inaczej. Jako trener personalny na pierwszym miejscu stawiam zdrowie moich podopiecznych a narażanie ich na COVID-19 poprzez bezpośredni kontakt uważam za przejaw głupoty i szczyt pazerności. Jest mi wstyd za kolegów po fachu, którzy praktykują w dobie epidemii treningi personalne w plenerze lub w domu. Takie zachowanie nie wyjdzie nikomu na dobre, w dłuższej perspektywie czasu, dlatego zachęcam wszystkich do zaprzestania takich praktyk.

Treningi personalne w czasie kwarantanny -Jak ćwiczyć w czasie epidemii koronawirusa?

Najlepszą formą są video treningi online, pozwalają nam zachować kwarantannę oraz zapobiegają rozpowszechnianiu się wirusa. Ponadto podopieczni mogą “poruszać się” zamiast tylko siedzieć na kanapie lub przed komputerem. Regularna aktywność w czasie kwarantanny jest niezwykle ważna nie tylko w kontekście utrzymania efektów ale również w kwestii  wzmocnienia naszego układu odpornościowego. Dieta, suplementacja i regularna aktywność bardzo mocno wspiera nasz układ immunologiczny.

Czy w domu jestem w stanie wykonać trening bez odpowiedniego sprzętu?

Oczywiście, że tak. W domu możemy wykonywać trening z ciężarem własnego ciała oraz z wykorzystaniem przedmiotów, które każdy z nas posiada. Propozycje treningu w domu znajdziesz tutaj. 

Fajnym rozwiązaniem jest wykorzystanie gum oporowych, zajmują bardzo mało miejsca, kosztują niewiele i pozwalają nam wykonać pełny trening.

Treningi personalne w czasie kwarantanny – Kiedy wrócimy do normalności?

Tak naprawdę, trudno powiedzieć. Jestem przekonany, że kwarantanna potrwa znacznie dłużej niż 2 tygodni. Jednakże zdrowie jest najważniejsze. Lepiej obecnie jest zostać w domu, ale gdy epidemia się skończy warto zadbać o swoje zdrowie. Współpraca z trenerem personalnym pomoże nam w “wyjściu z grupy ryzyka” jak wiemy, osoby wytrenowane, bez cukrzycy i nadciśnienia bardzo łagodnie przechodzą COVID-19. Z tego względu warto jest zmienić swoje nawyki i rozpocząć aktywność fizyczną, w przeciwnym razie łagodna choroba może okazać się dla nas niestety śmiertelna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *